Сабақтың атауы |
Су. Ол қандай екен? 2-сынып |
|||
Мақсаты |
2.3.3.1. Судың физикалық қасиеттерін анықтау (дәмсіз, иіссіз, белгілі бір формасының болмауы, аққыштығы); 2.3.3.3. Судың табиғи көздерін анықтау 2.1.2.7. Эксперимент жүргізу және оның нәтижелерін кестеге түсіру
Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, слайд, оқулық, тәжірибеге қажетті заттар. |
|||
Күтілетін нәтиже |
||||
Психологиялық ахуал |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық дайындық Біз ақылды баламыз Айтқан тілді аламыз Жаратылыстану ілімін Лезде қағат санамыз |
Оқушылар қол ұстасып мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
||
Қызығушылықты ояту |
Үй тапсырмасы. «Сиқырлы қалпақ» арқылы тексереміз. 1. Ауаның қасиеттері. Cұрақ-жауап - Тыныс алу үшін не қажет? |
Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып, ерекше ынтамен кіріседі. |
||
Мағынаны тану |
Ой қозғау Топқа бөлу «Мұхиттар», «Өзендер», «Көлдер» Қандай сурет көріп тұрмыз? «Майшам»оқушылар жауабы:жарық береді,жылу береді.т.б. 1топ-Бүгінгі күнім сәтті өтсін! 2топ-Тек алға! 3-топ-Біз бәрін білеміз! Судың дыбысын естірту (оқушылар жауабы)бұлақтың суы,сарқырама,т.б. Ендеше тақтаға назар аударайық.Су деген сөзді оқыған кезде,естеріңе не түсті? «Су» сөзіне ассоциация жасау Бүгінгі тақырыбымыз суға байланысты болмақ.Ендеше бәріміз интербелсенді тақтаға қараймыз. Су туралы мәліметтер. « Слайд көрсету»
Оқушылардың су туралы білімдерін, түсініктерін анықтап байқау. 1. Су қандай зат? |
|||
Жаңа сабақ |
1. Мәтінмен жұмыс. Оқу, танысу. Су.Ол қандай екен.Судың еріткіш қасиеті. 2. Сұрақ-жауаптар алу. |
Қызығушылығын ояту |
||
Тәжірибе жасау |
Су түссіз, мөлдір. Су дәмсіз. Судың пішіні жоқ. Су еріткіш. Жазда шомылып рақаттанған өзеннің қыста қандай пайдасын көресің? Бұл мұз қайдан пайда болды? Қысқы суықта су қатып, мұзға айналады. |
|||
Сергіту сәті |
«Жаңбыр» өлеңіне оқушылар билеп серігеді. |
Ойы сергіп, шаршағандары басылады. |
||
Шығармашылық жұмыс |
1. «Су» туралы мақал-мәтелдер Дәптермен жұмыс. Берілген сөздерден судың қандай қасиетіне жататынын теріп жазу. |
|
||
Сөзжұмбақты шеш |
Сөзжұмбақты шеш. «Су тіршілік көзі» |
Оқушылар ақылдасады, жауап айтады. |
||
Сабақты бекіту |
Топтастыру. Судың қасиеттерін жазу. Шәйнектегі су қайнаған кезде ішіндегі су неге азайып қалады? |
|||
Қорытынды |
Үйге тапсырма: Мәтінді оқу. «Судың пайдасы» Бағалау. |
|||
Бағалау |
Тамаша Жақсы Нашар |
|
||